Praca dla Studentów - Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

Praca dla Studentów - Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

X

Miasta

Psychotesty

Asertywność - czy to także Twoja wizytówka?

Asertywność - czy to także Twoja wizytówka?

Asertywność to bardzo ważna i ceniona cecha, którą powinieneś posiadać,...

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie upragnionej pracy?

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie upragnionej pracy?

Zadowolenie z wykonywanego zawodu to podstawa dla większej efektywności...

Jaki zawód będzie dla Ciebie najlepszy ?

Jaki zawód będzie dla Ciebie najlepszy ?

Wybór zawodu, jaki będziesz wykonywać jest jedną z najważniejszych kwestii...

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój i awans zawodowy?

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój i awans zawodowy?

Praca zawodowa to jedna z najważniejszych sfer naszego życia, pozwalająca...

Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

foter.com

Impulsywne zachowanie może stać się powodem oddalenia od podwyżki. Wykazanie się sumiennością jest mile widziane, lecz nie daje gwarancji wpływu na wysokość zarobków. Ekstrawersyjna osobowość może okazać się pomocna w czasie prezentacji własnej kandydatury. Jak widać cechy osobowości mogą w znacznym stopniu wpływać na naszą karierę zawodową, ale także.... na wielkość otrzymywanego wynagrodzenia. Charakter może stać się zarówno szansą, jak i zagrożeniem dla wyższej pensji.

Nie ulega wątpliwości, że drogę naszej kariery zawodowej oraz zdolności negocjacyjne w kwestii zarobków są kształtowane przez poszczególne cechy charakteru, których działanie może być pozytywne jak i negatywne. Uświadomienie sobie potencjalnych barier, a także odkrycie mocnych stron i przetestowanie samego siebie to pierwszy krok do osiągnięcia satysfakcjonujących zarobków w pracy.

Osobowość neurotyczna

W zachowaniu osób neurotycznych często pojawia się niecierpliwość, drażliwość, impulsywność i wybuchowość. W porównaniu z pracownikami stabilnymi emocjonalnie widoczny jest również problem z utrzymaniem emocji na wodzy oraz opanowaniem stresu. Neurotyczność wpływa na relacje międzyludzkie pomiędzy współpracownikami, mogąc wywołać zniechęcenie otoczenia, a co za tym idzie utratę szansy na awans.

Impulsywność jest cechą raczej negatywnie wpływającą na karierę zawodową, ponieważ pracodawcy cenią opanowanie emocji, szczególnie podczas poruszania tematu wynagrodzenia. W związku z tym w przypadku osobowości neurotycznej wskazany jest rozwój samokontroli, uważanej za ważną kompetencję negocjatora.

Osobowość ekstrawersyjna

Ekstrawertycy są zazwyczaj osobami energicznymi, żywiołowymi i chętnie podejmującymi wyzwania. Introwertyczność widoczna jest natomiast w zachowaniu dystansu względem otoczenia oraz w stonowanej postawie. Ludzie zamknięcie w sobie i lubiący pracę w ciszy nie muszą jednak zarabiać mniej w stosunku do ekstrawertyków. Istotne jest jednak, by dopasować zawód do danego typu osobowości.

Introwertycy znakomicie odnajdą się w roli księgowego lub też pracując jako programista. Nieco gorzej poradzą sobie jednak z pracą na stanowisku wymagającym stałego kontaktu z ludźmi, a więc np. w roli rzecznika prasowego bądź też specjalisty ds. obsługi klienta. Wybór niewłaściwego zawodu bez wątpienia będzie miał odzwierciedlenie w wysokości otrzymywanego wynagrodzenia.

Ekstrawertycy dużo chętniej przystępują do nawiązywania kontaktów i doceniają towarzystwo innych ludzi. Osoby o tym typie osobowości nie mają trudności z torowaniem drogi do kariery, łatwiej przychodzi im podejmowanie inicjatywy, a w związku z tym nie mają oporów przed rozmową o podwyżce, a jednocześnie posiadają większe szanse na otrzymanie intratnych propozycji pracy.

Otwartość na doświadczenia, ugodowy charakter, sumienność

Osoby otwarte na doświadczenia dzięki swojej gotowości do zmian i umiejętności dostosowania się do sytuacji dużo chętniej podejmują wyzwania, które w dużej mierze mają przełożenie na zwiększenie zarobków. Osoby o ugodowym charakterze są uznawane za dobrych współpracowników, lecz z trudem przychodzi im walka o podwyżkę. Ugodowość połączona z asertywnymi nawykami, może jednak mieć pozytywny wpływ na rozwój kariery zawodowej. Sumienni pracownicy, którzy wykazują się wytrwałości i zdyscyplinowaniem są często doceniani przez przełożonych, lecz niestety nie zawsze wiąże się to z odpowiednim wynagrodzeniem finansowym. Osoby sumienne powinny zastanowić się nad wartością swojej pracy i walczyć o zarobki adekwatne do swojego zaangażowania.

Aby praca była dla nas satysfakcjonująca musi nieść ze sobą odpowiednie wynagrodzenie. Jeśli uważamy, że nasze zarobki nie kształtują się na odpowiednim poziomie, wówczas warto zastanowić się nad podjęciem rozmowy o podwyżce, nawet wbrew swojemu charakterowi.
Data publikacji: 24.02.2015

Studia kierunki

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Uczelnie w Poznaniu z kierunkiem malarstwo

Marzysz o studiach artystycznych z zakresu malarstwa? Dowiedz się już teraz, które uczelnie w Poznaniu posiadają w swojej ofercie taki kierunek studiów i sprawdź, jak wygląda rekrutacja!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dowodzenie we Wrocławiu

Planujesz studia wojskowe na elitarnym kierunku dowodzenie? Czy wiesz, które uczelnie we Wrocławiu oferują taką ścieżkę edukacji? Mamy dla Ciebie tę informację!

więcej

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Uczelnie z edytorstwem w Lublinie

Jeśli myślisz o studiach edytorskich, już dzisiaj sprawdź, które uczelnie w Lublinie mają ten kierunek w swojej ofercie i jak przebiega rekrutacja! Te i inne informacje przygotowała dla Ciebie nasza redakcja!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Iberystyka

Iberystyka

Przyszli studenci wybierają ten kierunek z wielu powodów. Jednych urzeka gorący temperament mieszkańców Półwyspu, inni pragną poznać kulturę ojczyzny Pablo Picasso, Pedro Almodovara, Penelope Cruz czy Fernando Torresa, jeszcze inni uwielbiają zajadać się paellą i wygrzewać na plażach ...

więcej

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza

Analityka gospodarcza to kierunek stworzony w odpowiedzi na realne potrzeby rynku ...

więcej

Biofizyka

Biofizyka

Szukasz kierunku studiów z pogranicza fizyki i biologii, który „jest skazany” na ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

„Psychologia w biznesie” to interdyscyplinarny kierunek studiów, którego punktem ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Design Managment - zarządznie designem

Design Managment - zarządznie designem

Marketing, zarządzanie to dziś jedne z najbardziej obleganych kierunków. Strategia każdej firmy opiera się na tych dwóch dziedzinach. Stworzenie odpowiedniego produktu, wykreowanie go i sprzedaż to nie lada sztuka. Oto studia, które pokazują, jak to zrobić najlepiej.

więcej

Administracja samorządowa

Administracja samorządowa

Kariera w polityce to marzenie wielu młodych, zaangażowanych społecznie ludzi. ...

więcej

Grafika  komputerowa

Grafika komputerowa

Już od jakiegoś czasu mówi się, że światem rządzi reklama i internet. Dopóki będzie ...

więcej

Aranżacja wnętrz

Aranżacja wnętrz

Kierunek równie przyjemny co wymagający. Uczy praktycznych umiejętności i uzupełnia ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016

Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach z bogatą ofertą edukacyjną 2015/2016
Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach, jako pierwsza w regionie, niepubliczna wyższa uczelnia prowadzi nabór na studia na kierunkach techniczno-artystycznych. Interesująca oferta edukacyjna na rok akademicki 2015/2016 skłania do szczegółowego zapoznania się z informacjami na temat studiów.

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak zapanować nad czasem w pracy?

Jak zapanować nad czasem w pracy?

Polska należy do grupy najbardziej zapracowanych krajów na świecie. Mł ...

więcej

Studia w Hiszpanii

Studia w Hiszpanii

Studiując w Hiszpanii, poznajesz nie tylko bogatą kulturę tego kr ...

więcej

Język angielski BEC Vantage

Język angielski BEC Vantage

Decydując się na zdawanie egzaminu certyfikatowego z języka obcego, po ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy