Praca dla Studentów - Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

Praca dla Studentów - Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Miasta

Psychotesty

Asertywność - czy to także Twoja wizytówka?

Asertywność - czy to także Twoja wizytówka?

Asertywność to bardzo ważna i ceniona cecha, którą powinieneś posiadać,...

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie upragnionej pracy?

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie upragnionej pracy?

Zadowolenie z wykonywanego zawodu to podstawa dla większej efektywności...

Jaki zawód będzie dla Ciebie najlepszy ?

Jaki zawód będzie dla Ciebie najlepszy ?

Wybór zawodu, jaki będziesz wykonywać jest jedną z najważniejszych kwestii...

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój i awans zawodowy?

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój i awans zawodowy?

Praca zawodowa to jedna z najważniejszych sfer naszego życia, pozwalająca...

Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

foter.com

Impulsywne zachowanie może stać się powodem oddalenia od podwyżki. Wykazanie się sumiennością jest mile widziane, lecz nie daje gwarancji wpływu na wysokość zarobków. Ekstrawersyjna osobowość może okazać się pomocna w czasie prezentacji własnej kandydatury. Jak widać cechy osobowości mogą w znacznym stopniu wpływać na naszą karierę zawodową, ale także.... na wielkość otrzymywanego wynagrodzenia. Charakter może stać się zarówno szansą, jak i zagrożeniem dla wyższej pensji.

Nie ulega wątpliwości, że drogę naszej kariery zawodowej oraz zdolności negocjacyjne w kwestii zarobków są kształtowane przez poszczególne cechy charakteru, których działanie może być pozytywne jak i negatywne. Uświadomienie sobie potencjalnych barier, a także odkrycie mocnych stron i przetestowanie samego siebie to pierwszy krok do osiągnięcia satysfakcjonujących zarobków w pracy.

Osobowość neurotyczna

W zachowaniu osób neurotycznych często pojawia się niecierpliwość, drażliwość, impulsywność i wybuchowość. W porównaniu z pracownikami stabilnymi emocjonalnie widoczny jest również problem z utrzymaniem emocji na wodzy oraz opanowaniem stresu. Neurotyczność wpływa na relacje międzyludzkie pomiędzy współpracownikami, mogąc wywołać zniechęcenie otoczenia, a co za tym idzie utratę szansy na awans.

Impulsywność jest cechą raczej negatywnie wpływającą na karierę zawodową, ponieważ pracodawcy cenią opanowanie emocji, szczególnie podczas poruszania tematu wynagrodzenia. W związku z tym w przypadku osobowości neurotycznej wskazany jest rozwój samokontroli, uważanej za ważną kompetencję negocjatora.

Osobowość ekstrawersyjna

Ekstrawertycy są zazwyczaj osobami energicznymi, żywiołowymi i chętnie podejmującymi wyzwania. Introwertyczność widoczna jest natomiast w zachowaniu dystansu względem otoczenia oraz w stonowanej postawie. Ludzie zamknięcie w sobie i lubiący pracę w ciszy nie muszą jednak zarabiać mniej w stosunku do ekstrawertyków. Istotne jest jednak, by dopasować zawód do danego typu osobowości.

Introwertycy znakomicie odnajdą się w roli księgowego lub też pracując jako programista. Nieco gorzej poradzą sobie jednak z pracą na stanowisku wymagającym stałego kontaktu z ludźmi, a więc np. w roli rzecznika prasowego bądź też specjalisty ds. obsługi klienta. Wybór niewłaściwego zawodu bez wątpienia będzie miał odzwierciedlenie w wysokości otrzymywanego wynagrodzenia.

Ekstrawertycy dużo chętniej przystępują do nawiązywania kontaktów i doceniają towarzystwo innych ludzi. Osoby o tym typie osobowości nie mają trudności z torowaniem drogi do kariery, łatwiej przychodzi im podejmowanie inicjatywy, a w związku z tym nie mają oporów przed rozmową o podwyżce, a jednocześnie posiadają większe szanse na otrzymanie intratnych propozycji pracy.

Otwartość na doświadczenia, ugodowy charakter, sumienność

Osoby otwarte na doświadczenia dzięki swojej gotowości do zmian i umiejętności dostosowania się do sytuacji dużo chętniej podejmują wyzwania, które w dużej mierze mają przełożenie na zwiększenie zarobków. Osoby o ugodowym charakterze są uznawane za dobrych współpracowników, lecz z trudem przychodzi im walka o podwyżkę. Ugodowość połączona z asertywnymi nawykami, może jednak mieć pozytywny wpływ na rozwój kariery zawodowej. Sumienni pracownicy, którzy wykazują się wytrwałości i zdyscyplinowaniem są często doceniani przez przełożonych, lecz niestety nie zawsze wiąże się to z odpowiednim wynagrodzeniem finansowym. Osoby sumienne powinny zastanowić się nad wartością swojej pracy i walczyć o zarobki adekwatne do swojego zaangażowania.

Aby praca była dla nas satysfakcjonująca musi nieść ze sobą odpowiednie wynagrodzenie. Jeśli uważamy, że nasze zarobki nie kształtują się na odpowiednim poziomie, wówczas warto zastanowić się nad podjęciem rozmowy o podwyżce, nawet wbrew swojemu charakterowi.
Data publikacji: 24.02.2015

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Historia sztuki

Historia sztuki

Mówi się, że w dzisiejszych czasach, kiedy królują kierunki ścisłe, nie ma miejsca dla humanistów. Wbrew tej teorii klasyczne kierunki studiów, takie jak historia sztuki, wciąż cieszą się zainteresowaniem młodych ludzi. Okazuje się, że ich absolwenci nie narzekają na brak propozycji ...

więcej

Japonistyka

Japonistyka

Światowa gospodarka ewoluuje, ewoluują w związku z tym lokalne rynki pracy. Być ...

więcej

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo

Jeśli myślisz, że absolwenci informacji naukowej i bibliotekoznawstwa mają dwie ...

więcej

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna

Inżynieria biomedyczna to siła napędowa współczesnej medycyny. Dziedzina łączy ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Bibliotekoznawstwo

Bibliotekoznawstwo

Do niedawna studenci bibliotekoznawstwa skazywani byli przez postronnych obserwatorów na nieuchronną klęskę podczas poszukiwania stałego zatrudnienia. Dziś, w czasach, gdy najcenniejsza okazuje się umiejętność wyszukiwania i zarządzania informacjami, wiemy już, że to niezwykle perspektywiczny ...

więcej

Bankowość

Bankowość

Rozważasz podjęcie studiów podyplomowych z zakresu bankowości? Jeśli tak, przyda ...

więcej

Zarządzanie oświatą

Zarządzanie oświatą

Studia z zakresu zarządzania oświatą trwają zwykle dwa semestry. W tym czasie zdobyć ...

więcej

Dietetyka

Dietetyka

Zmęczone fast-foodami i wysokokalorycznymi kebabami popijanymi Coca-Colą społeczeństwo ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Jak wybrać właściwą drogę rozwoju zawodowego

Nawet najbardziej skrupulatne plany kariery zawodowej mogą zostać z ...

więcej

Studia w Holandii

Studia w Holandii

Eksperci szacują, że co roku na studia w Holandii decyduje się po ...

więcej

Język włoski – CELI 5

Język włoski – CELI 5

Uczysz się włoskiego już od dłuższego czasu? Bez przeszkód komunikujesz się z ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy