Praca dla Studentów - Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

Praca dla Studentów - Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

FORMULARZ KONTAKTOWY >>

 

uczelnie

Miasta

Psychotesty

Asertywność - czy to także Twoja wizytówka?

Asertywność - czy to także Twoja wizytówka?

Asertywność to bardzo ważna i ceniona cecha, którą powinieneś posiadać,...

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie upragnionej pracy?

Jakie są Twoje szanse na uzyskanie upragnionej pracy?

Zadowolenie z wykonywanego zawodu to podstawa dla większej efektywności...

Jaki zawód będzie dla Ciebie najlepszy ?

Jaki zawód będzie dla Ciebie najlepszy ?

Wybór zawodu, jaki będziesz wykonywać jest jedną z najważniejszych kwestii...

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój i awans zawodowy?

Jak ważny jest dla Ciebie rozwój i awans zawodowy?

Praca zawodowa to jedna z najważniejszych sfer naszego życia, pozwalająca...

Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

Czy charakter wpływa na wysokość zarobków?

foter.com

Impulsywne zachowanie może stać się powodem oddalenia od podwyżki. Wykazanie się sumiennością jest mile widziane, lecz nie daje gwarancji wpływu na wysokość zarobków. Ekstrawersyjna osobowość może okazać się pomocna w czasie prezentacji własnej kandydatury. Jak widać cechy osobowości mogą w znacznym stopniu wpływać na naszą karierę zawodową, ale także.... na wielkość otrzymywanego wynagrodzenia. Charakter może stać się zarówno szansą, jak i zagrożeniem dla wyższej pensji.

Nie ulega wątpliwości, że drogę naszej kariery zawodowej oraz zdolności negocjacyjne w kwestii zarobków są kształtowane przez poszczególne cechy charakteru, których działanie może być pozytywne jak i negatywne. Uświadomienie sobie potencjalnych barier, a także odkrycie mocnych stron i przetestowanie samego siebie to pierwszy krok do osiągnięcia satysfakcjonujących zarobków w pracy.

Osobowość neurotyczna

W zachowaniu osób neurotycznych często pojawia się niecierpliwość, drażliwość, impulsywność i wybuchowość. W porównaniu z pracownikami stabilnymi emocjonalnie widoczny jest również problem z utrzymaniem emocji na wodzy oraz opanowaniem stresu. Neurotyczność wpływa na relacje międzyludzkie pomiędzy współpracownikami, mogąc wywołać zniechęcenie otoczenia, a co za tym idzie utratę szansy na awans.

Impulsywność jest cechą raczej negatywnie wpływającą na karierę zawodową, ponieważ pracodawcy cenią opanowanie emocji, szczególnie podczas poruszania tematu wynagrodzenia. W związku z tym w przypadku osobowości neurotycznej wskazany jest rozwój samokontroli, uważanej za ważną kompetencję negocjatora.

Osobowość ekstrawersyjna

Ekstrawertycy są zazwyczaj osobami energicznymi, żywiołowymi i chętnie podejmującymi wyzwania. Introwertyczność widoczna jest natomiast w zachowaniu dystansu względem otoczenia oraz w stonowanej postawie. Ludzie zamknięcie w sobie i lubiący pracę w ciszy nie muszą jednak zarabiać mniej w stosunku do ekstrawertyków. Istotne jest jednak, by dopasować zawód do danego typu osobowości.

Introwertycy znakomicie odnajdą się w roli księgowego lub też pracując jako programista. Nieco gorzej poradzą sobie jednak z pracą na stanowisku wymagającym stałego kontaktu z ludźmi, a więc np. w roli rzecznika prasowego bądź też specjalisty ds. obsługi klienta. Wybór niewłaściwego zawodu bez wątpienia będzie miał odzwierciedlenie w wysokości otrzymywanego wynagrodzenia.

Ekstrawertycy dużo chętniej przystępują do nawiązywania kontaktów i doceniają towarzystwo innych ludzi. Osoby o tym typie osobowości nie mają trudności z torowaniem drogi do kariery, łatwiej przychodzi im podejmowanie inicjatywy, a w związku z tym nie mają oporów przed rozmową o podwyżce, a jednocześnie posiadają większe szanse na otrzymanie intratnych propozycji pracy.

Otwartość na doświadczenia, ugodowy charakter, sumienność

Osoby otwarte na doświadczenia dzięki swojej gotowości do zmian i umiejętności dostosowania się do sytuacji dużo chętniej podejmują wyzwania, które w dużej mierze mają przełożenie na zwiększenie zarobków. Osoby o ugodowym charakterze są uznawane za dobrych współpracowników, lecz z trudem przychodzi im walka o podwyżkę. Ugodowość połączona z asertywnymi nawykami, może jednak mieć pozytywny wpływ na rozwój kariery zawodowej. Sumienni pracownicy, którzy wykazują się wytrwałości i zdyscyplinowaniem są często doceniani przez przełożonych, lecz niestety nie zawsze wiąże się to z odpowiednim wynagrodzeniem finansowym. Osoby sumienne powinny zastanowić się nad wartością swojej pracy i walczyć o zarobki adekwatne do swojego zaangażowania.

Aby praca była dla nas satysfakcjonująca musi nieść ze sobą odpowiednie wynagrodzenie. Jeśli uważamy, że nasze zarobki nie kształtują się na odpowiednim poziomie, wówczas warto zastanowić się nad podjęciem rozmowy o podwyżce, nawet wbrew swojemu charakterowi.
Data publikacji: 24.02.2015

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

CAPTCHA Image
Play CAPTCHA Audio
Refresh Image

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Praca socjalna

Praca socjalna

Propozycja dla tych, którzy czują, że chcieliby dać światu coś od siebie. A nawet jeżeli nie cały świat skorzysta na wiedzy przyszłego przedstawiciela pomocy społecznej, to na pewno lokalne środowisko, które z pewnością doceni profesjonalizm absolwenta kierunku Praca Socjalna.

więcej

Sinologia (filologia chińska)

Sinologia (filologia chińska)

Chiny to w tej chwili zdecydowanie najpotężniejsza gospodarka świata. Liczne firmy ...

więcej

Biotechnologia

Biotechnologia

Młodość, świeży i zdrowy wygląd, świetna kondycja. Oto, do czego dąży dziś większość ...

więcej

Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Obecnie tematem numer 1 na świecie jest środowisko naturalne i jego ochrona. Tym, ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Prawo pracy

Prawo pracy

Prawo pracy to dziedzina szczególnie przydatna tym, którzy na co dzień trudnią się... zatrudnianiem. Jeżeli Twoja profesja wymaga znajomości prawa pracy, a nie masz za sobą studiów prawniczych, być może rozważasz studia podyplomowe w tym zakresie. Jeśli tak, dowiedz się więcej!

więcej

Zdrowie Publiczne

Zdrowie Publiczne

Uczelnie wyższe oferują słuchaczom studia podyplomowe z zakresu zdrowia publicznego ...

więcej

Doradca podatkowy

Doradca podatkowy

Bez względu na to czy pracujemy w dużej korporacji czy jednoosobowym przedsiębiorstwie, ...

więcej

Wycena nieruchomości

Wycena nieruchomości

Pracę rzeczoznawcy majątkowego, a konkretnie specjalisty w zakresie wyceny nieruchomości, ...

więcej

POLECAMY UCZELNIE

AKTUALNOŚCI UCZELNIANE

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr

Studiuj Informatykę w WST w Katowicach! - tylko 1300 zł za 1 semestr
Dla pierwszych 20 osób, które chcą zapisać się na studia Informatyka w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach przygotowaliśmy specjalną promocję - tylko 1300 zł za pierwszy semestr. Szczegóły w regulaminie "Bądź szybszy zyskaj więcej".

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!

Podyplomowe Studium Public Relations – zapisy tylko do 31 stycznia!
Podyplomowe Studium Public Relations, czyli jedna z największych w Polsce instytucji kształcących specjalistów w zakresie PR, niebawem kończy ostatnią turę rekrutacji na studia. Zapisy trwają do końca stycznia 2016 r. Warto się pośpieszyć!

Informatyk : Trzy kroki do kariery

Informatyk : Trzy kroki do kariery
Komputery i nowoczesne technologie to Twoja pasja? Interesujesz się programowaniem i aplikacjami mobilnymi? Swoją zawodową przyszłość wiążesz z branżą IT? Gratulujemy wyboru!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Wady i zalety pracy w mikrofirmie

Wady i zalety pracy w mikrofirmie

Myśl o samodzielnym prowadzeniu firmy na wiele osób działa paraliżująco, a z ...

więcej

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech

Studia w Niemczech to szansa na solidne wykształcenie, cenione na ...

więcej

Język niemiecki - TestDaf

Język niemiecki - TestDaf

Niemieckie uniwersytety cieszą się niesłabnącą popularnością i esty ...

więcej

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.

formularz kontaktowy