Uczelnie facebook Praca dla Studentów - Istotne, ale nieoczywiste błędy w CV – zapoznaj się z nimi zanim popełnisz gafę!

Istotne, ale nieoczywiste błędy w CV – zapoznaj się z nimi zanim popełnisz gafę!

Istotne, ale nieoczywiste błędy w CV – zapoznaj się z nimi zanim popełnisz gafę!

Fot: www.mmkielce.eu

Często analizując swoje CV mamy wrażenie, że wszystko jest w porządku zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym, lecz niestety prawdą jest, że wielu rekruterów mimo to jest w stanie znaleźć w nim błędy. Przekonaj się, czy również nie popełniasz tych błędów.

Przede wszystkim należy pamiętać o poprawnej selekcji dotyczącej wykazu umiejętności i kwalifikacji, jakie zawieramy w CV. Po pierwsze nie powinniśmy uwzględniać w nim tych cech, które nie mają związku ze stanowiskiem, o jakie się ubiegamy lub też nie mają w ogólnym wyrazie znaczenia podczas rekrutacji. Wpisując kolejne etapy swojego doświadczenia zawodowego, musimy dodatkowo pamiętać, aby na początku zawrzeć aktualne informacje, a dalej starsze, a nie na odwrót.

Kolejnym rażącym błędem jest brak konkretnych dat rozpoczęcia i zakończenia pracy. Są to istotne informacje mówiące o przebiegu kariery oraz o przerwach w niej, dlatego też powinniśmy pamiętać o podaniu dokładnego roku i miesięcy wykonywanych prac. Ponadto nie należy przesadzać ze wszelkiego rodzaju ozdobnikami, ikonami, kolorami i innymi dodatkami w CV, szczególnie, gdy nie wyróżnia się ono dużą ilością treści. Taki zabieg wprowadzi jedynie niepotrzebne zamieszanie i automatycznie skreśli nas z listy kandydatów na dane stanowisko.

Innym istotnym błędem, jaki jest coraz częściej zauważany wśród wielu CV to pomijanie obowiązków w dziale dotyczącym doświadczenia. Nierzadko kandydaci ograniczają się jedynie do podania nazwy firmy i stanowiska, na jakim pracowali, jakkolwiek ważne jest również określenie pokrótce, co należało do naszych obowiązków w tym miejscu.

Ważny jest też wybór dobrego zdjęcia tj. zdjęcia o dobrej jakości, wykonanego profesjonalnie, na którym wyglądamy nienagannie. Od rodzaju fotografii, jaką zamieścimy w CV również wiele zależy, gdyż to, jak ją potraktujemy wiele mówi o naszym nastawieniu do pracy.

Podczas pisania CV, musimy również pamiętać, aby nie uwzględniać w nim zbędnych danych, które z punktu widzenia rekrutera można pominąć podczas aplikacji na dane stanowisko. Należą do nich np. tego typu oczywiste kwestie jak ‘ biegła obsługa komputera’.

Data publikacji: 05.12.2014

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij