Praca dla Studentów - Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Jednym z najważniejszych etapów w drodze do zdobycia wymarzonej pracy jest bez wątpienia rozmowa kwalifikacyjna.

Podczas bezpośredniego spotkania i konwersacji z pracodawcą kluczowe znaczenie odgrywa nie tylko treść naszych wypowiedzi, ale przede wszystkim nasz wygląd zewnętrzny oraz zachowanie.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Jak wynika z obserwacji zachowań, pracodawcy potrzebują zaledwie 30 sekund, by dokonać pierwszej oceny potencjalnego pracownika. Na wywołanie pozytywnego wrażenia mamy więc niewiele czasu i musimy go wykorzystać jak najefektywniej. Drugiej tego typu szansy już nie otrzymamy, dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie się do spotkania z pracodawcą.

Niezwykle istotny w kwestii rozmowy kwalifikacyjnej o pracę jest odpowiedni ubiór oraz odpowiednia gestykulacja i mimika. Dowiedziono bowiem, że wymienione czynniki aż w 56% decydują o sukcesie spotkania i warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Ponad to istotny jest również sposób wypowiedzi oraz tonacja głosu, które mają wpływ na decyzję o zatrudnieniu w 37%.

Najmniejsze znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej wbrew pozorom ma tak naprawdę treść naszych odpowiedzi. Zaledwie w 7% decyduje ona o decyzji podjętej przez pracodawcę. W związku z tym priorytetem w czasie przygotowań do spotkania z pracodawcą nie powinna być kwestia treści wypowiedzi, lecz nasz wizerunek w czasie konwersacji.

Estetyczny wygląd zewnętrzny

Wybierając się na spotkanie w sprawie zatrudnienia zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni zadbać o estetyczny i miły dla oczu wygląd. Ponad to mężczyźni powinni zadbać o brak zarostu.

Dopasowanie odpowiedniego ubioru

Osoba udająca się na spotkanie z pracodawcą musi zadbać o to, by przygotowany przez nią ubiór był czysty, schludny, a przede wszystkim elegancki.

Panie na rozmowę kwalifikacyjną powinny wybrać garnitur damski lub kostium o stonowanym kolorze, wśród których najbardziej pożądane to granatowy, beż, czarny oraz brązowy. Unikać należy krótkich spódniczek, prześwitujących ubrań oraz innych prowokujących elementów garderoby.

Panowie korzystać powinni z klasycznych, ciemnych garniturów uzupełnionych oczywiście koszulą na długi rękach. Ubranie powinno być schudnę, nie zagniecione i odpowiednio dopasowane do sylwetki.
Data publikacji: 05.06.2014

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Mechatronika

Mechatronika

Mechatronika to jedna z najbardziej intensywnie rozwijających się dziedzin techniki. To równocześnie wymarzony kierunek studiów dla osób, które interesują się nowinkami technicznymi, śledzą rynek nowoczesnych gadżetów elektronicznych i które chciałyby swoją pasję przekuć na praktykę.

więcej

Architektura

Architektura

Jeden z najbardziej elitarnych kierunków studiów. Gromadzi wyjątkowo zdolnych i ...

więcej

Pedagogika

Pedagogika

Dyplom z pedagogiki utożsamiany jest najczęściej z możliwością pracy w przedszkolu ...

więcej

Prawo

Prawo

Marzysz o karierze prawniczej? Jeżeli tak, to już dzisiaj dowiedz się, jak przebiegają ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Zarządzanie kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Pracujesz w służbach mundurowych, służbie zdrowia, urzędach rządowych lub samorządowych? Chcesz podnieść swoje kwalifikacje i dowiedzieć się, w jaki sposób zapobiegać sytuacjom kryzysowym i jak na nie reagować? Zapoznaj się z kierunkiem studiów podyplomowych: zarządzanie kryzysowe!

więcej

Media i Public Relations

Media i Public Relations

Czy można się nauczyć, w jaki sposób funkcjonują media relations? Jaki wpływ na ...

więcej

Dziennikarstwo

Dziennikarstwo

Chociaż kojarzymy je z konkretnym zawodem, dziś studiowanie dziennikarstwa daje ...

więcej

Psychologia w biznesie

Psychologia w biznesie

Studia podyplomowe z zakresu psychologii w biznesie wyposażą każdego menedżera ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Nasza strona używa ciasteczek

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij