Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Jak ubrać się na rozmowę kwalifikacyjną

Jednym z najważniejszych etapów w drodze do zdobycia wymarzonej pracy jest bez wątpienia rozmowa kwalifikacyjna.

Podczas bezpośredniego spotkania i konwersacji z pracodawcą kluczowe znaczenie odgrywa nie tylko treść naszych wypowiedzi, ale przede wszystkim nasz wygląd zewnętrzny oraz zachowanie.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Jak wynika z obserwacji zachowań, pracodawcy potrzebują zaledwie 30 sekund, by dokonać pierwszej oceny potencjalnego pracownika. Na wywołanie pozytywnego wrażenia mamy więc niewiele czasu i musimy go wykorzystać jak najefektywniej. Drugiej tego typu szansy już nie otrzymamy, dlatego tak ważne jest prawidłowe przygotowanie się do spotkania z pracodawcą.

Niezwykle istotny w kwestii rozmowy kwalifikacyjnej o pracę jest odpowiedni ubiór oraz odpowiednia gestykulacja i mimika. Dowiedziono bowiem, że wymienione czynniki aż w 56% decydują o sukcesie spotkania i warto zwrócić na nie szczególną uwagę. Ponad to istotny jest również sposób wypowiedzi oraz tonacja głosu, które mają wpływ na decyzję o zatrudnieniu w 37%.

Najmniejsze znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej wbrew pozorom ma tak naprawdę treść naszych odpowiedzi. Zaledwie w 7% decyduje ona o decyzji podjętej przez pracodawcę. W związku z tym priorytetem w czasie przygotowań do spotkania z pracodawcą nie powinna być kwestia treści wypowiedzi, lecz nasz wizerunek w czasie konwersacji.

Estetyczny wygląd zewnętrzny

Wybierając się na spotkanie w sprawie zatrudnienia zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni zadbać o estetyczny i miły dla oczu wygląd. Ponad to mężczyźni powinni zadbać o brak zarostu.

Dopasowanie odpowiedniego ubioru

Osoba udająca się na spotkanie z pracodawcą musi zadbać o to, by przygotowany przez nią ubiór był czysty, schludny, a przede wszystkim elegancki.

Panie na rozmowę kwalifikacyjną powinny wybrać garnitur damski lub kostium o stonowanym kolorze, wśród których najbardziej pożądane to granatowy, beż, czarny oraz brązowy. Unikać należy krótkich spódniczek, prześwitujących ubrań oraz innych prowokujących elementów garderoby.

Panowie korzystać powinni z klasycznych, ciemnych garniturów uzupełnionych oczywiście koszulą na długi rękach. Ubranie powinno być schudnę, nie zagniecione i odpowiednio dopasowane do sylwetki.
Data publikacji: 05.06.2014

Studia kierunki

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem filologia angielska w Krakowie

Z łatwością uczysz się języków obcych? Lubisz czytać i interesujesz się literaturą anglojęzyczną? Kultura Zjednoczonego Królestwa jest Ci szczególnie bliska? Jeśli tak, studia na kierunku filologia angielska w Krakowie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę!

więcej

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem psychologia w Krakowie

Masz w sobie ciekawość świata i otwartość na innych? Lubisz i chcesz pracować z ludźmi? Być może zainteresują Cię zatem studia na kierunku psychologia, które umożliwią zdobycie zawodu psychologa. Dowiedz się, które uczelnie w Krakowie prowadzą ten kierunek studiów!

więcej

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Uczelnie z kierunkiem zarządzanie w Krakowie

Jesteś dobrze zorganizowany? Cechują Cię samodzielność, kreatywność, odporność na stres, umiejętność nawiązywania i utrzymywania relacji? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami ekonomicznymi, a matematyka nie sprawia Ci trudności? Jeśli tak, zarządzanie może być kierunkiem studiów, na którym się odnajdziesz!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Elektrotechnika

Elektrotechnika

Elektrotechnika to kierunek kształcący wysokiej klasy specjalistów, zapotrzebowanie na których z pewnością w najbliższym czasie nie zmaleje – jest to bowiem dziedzina wykorzystywana w wielu branżach. Dowiedz się więcej o studiach idealnych dla ścisłowców uzdolnionych technicznie i ...

więcej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami ...

więcej

Turystyka i rekreacja

Turystyka i rekreacja

Ciekawe i z perspektywami – tak w skrócie opisać można studia na kierunku turystyka ...

więcej

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia

Górnictwo i geologia to studia dla przyszłych specjalistów – wysoko wykwalifikowanej ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

NLP w biznesie

NLP w biznesie

„Nie myśl o różowym słoniu” – to ćwiczenie z pewnością znane każdemu, kto chociaż raz zetknął się z NLP. A różowy słoń to dopiero początek... Ci, którzy zapragną zgłębić meandry neurolingwistycznego programowania, a zdobytą wiedzę wykorzystać w biznesie, mają ku temu wyjątkową okazję ...

więcej

Rolnictwo

Rolnictwo

Rolnicze studia podyplomowe to nie tylko okazja ku zdobyciu nowych kompetencji, ...

więcej

Rachunkowość i finanse

Rachunkowość i finanse

Pracujesz w finansowo-księgowym dziale firmy i chcesz podnieść swoje kompetencje? ...

więcej

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami

Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami to kierunek studiów podyplomowych, ukończenie ...

więcej

ikonka kierunki studiów kierunki studiów – artykuły