Uczelnie facebook Praca dla Studentów - Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

pixabay.com

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne działanie. Sen wpływa na poprawę pamięci, zwiększenie szybkości podejmowania decyzji, produktywności i kreatywności, a ponadto może również zmniejszyć stres.

Jest to ogromne działanie patrząc z punktu widzenia naszej pracy. Z drugiej jednak strony bardzo rzadko mamy możliwość drzemki pomiędzy codziennymi obowiązkami, a pracodawcy mało przyjaznym wzrokiem patrzą na takie rozwiązanie. Jakie więc poza snem są inne sposoby na poprawę naszej efektywności?

Pobudzenie umysłu

Nie ulega wątpliwości, że aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana, nie tylko z uwagi na nasze mięśnie, ale również pracę mózgu. Ruch stymuluje zapamiętywanie, a co za tym idzie w dużym stopniu wpływa na efektywne rozwiązywanie problemów i zwiększenie pomysłowości. Tak ważne jest więc przerwanie siedzenia przy biurku i odpoczynek od komputera. Wskazane jest by co godzinę lub półtora wstać i rozruszać mięśnie w celu zwiększenia komfortu pracy. Skuteczne może okazać się wzięcie paru głębszych wdechów lub też zrobienie kliku skłonów, które dotlenią mózg.

Maksymalne wykorzystanie przerwy

Wykorzystywanie przerwy obiadowej na nadrobienie zaległości, odpisanie na maile lub dokończenie prezentacji jest często popełnianym błędem. Przerwę powinniśmy rozpocząć wyjściem z biura, wzięciem głębokiego oddechu, zostawieniem zawodowych obowiązków i odprężeniem się. Przerwa obiadowa jest czasem przeznaczonym na regenerację. Jej optymalne wykorzystanie pozwala na mądre zarządzanie dalszą częścią dnia i rozsądne rozplanowanie kolejnych zadań. Idąc na lunch powinniśmy zostawić telefon i laptop w biurze lub zwyczajnie je wyłączyć. Łączenie jedzenia i pracy jest tylko pozorną oszczędnością czasu, której rzeczywistym efektem jest spadek energii i obniżenie produktywności.

Przebywanie w zdrowym otoczeniu

Zmuszanie się do podporządkowania sztywnym regułom nie zawsze pozytywnie oddziałuje na nasz organizm. Warto zastanowić się nad rozwiązaniami, które wpłyną na wzmocnienie koncentracji, ułatwią odnalezienie potrzebnych rzeczy, a także zaoszczędzą nasz czas i zwiększą wygodę działania. Bardzo korzystne może okazać się nowe rozplanowanie przestrzeni w miejscu pracy. Bardzo ważny element stanowi tu nasze biurko, przy którym przebywamy znaczną część dnia. Pomocne może okazać się pozostawienie na blacie wyłącznie absolutnie niezbędnych przedmiotów, pogrupowanie ich i dbanie o jak najdłuższe utrzymanie porządku. Zachowanie czystości z pewnością pozwoli na efektywniejszą pracę i szybsze odnajdowanie potrzebnych rzeczy.

Odpoczynek.... od pracy

Wbrew powszechnej opinii relaks jest trudną sztuką, a nadmierna ilość obowiązków przeszkadza w skutecznym oderwaniu się od zawodowych spraw. Aby praca była efektywna konieczne jest znalezienie sposobu na korzystanie z prawdziwego i wartościowego wypoczynku. Kierowanie się kilkoma zasadami może nam to zdecydowanie ułatwić. Po pierwsze sprawy zawodowe pozostawmy w pracy oraz nie włączajmy służbowego laptopa i komórki w czasie dni wolnych. Kolejną zasadą jest znalezienie czegoś, co wpłynie relaksująco na nasz organizm. Ponadto postarajmy się o zwolnienie tempa i cieszmy się chwilami wolnymi od zawodowych obowiązków. Dajmy sobie czas na odpoczynek, a nawet na nudę...
Data publikacji: 25.03.2016

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Przekazywanie uwag w pracy – kilka słów o sztuce krytykowania

Wspólne przygotowywanie projektu wymaga współpracy z osobą, której pomoc przynosi więcej szkód niż pożytku? Ciąży na nas obowiązek poinformowania

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij