Uczelnie facebook Praca dla Studentów - Zmiana pracy tylko ze względu na wynagrodzenie?

Zmiana pracy tylko ze względu na wynagrodzenie?

Zmiana pracy tylko ze względu na wynagrodzenie?

www.flickr.com

Zarobki są głównym powodem, dla którego podejmujemy decyzję o zmianie pracy. Czy jednak rozpoczęcie nowego wyzwania zawodowego powinno być motywowane wyłącznie względami finansowymi? Jaką rolę odgrywa nasze wynagrodzenie w karierze zawodowej?

Otrzymanie atrakcyjniejszej finansowo oferty pracy, dla wielu osób stanowiłoby wystarczający powód by przyjąć nowe stanowisko. Co więcej w opinii znacznej grupy pracowników zmiana firmy stanowi najłatwiejszy sposób, by otrzymać awans i podwyżkę. Trwanie w obecnym miejscu pracy często eliminuje możliwość wzrostu wynagrodzenia.

Pieniądze to nie wszystko

Zarobki stanowią najczęściej powód zmian, ale jedynie do pewnego etapu życia. Z biegiem lat zaczynamy doceniać czas przeznaczony dla najbliższych osób, zwracamy uwagę na stan zdrowia fizycznego i psychicznego, a także budzi się w nas potrzeba realizowania pasji. To główne elementy kierujące naszą karierą zawodową. Celem życiowym jest nie tylko praca, ale przede wszystkim osiągnięcie szczęścia.

Co poza wynagrodzeniem

Według opinii ekspertów rynku pracy, zarobki stanowią niewątpliwie waży, ale na pewno nie jedyny element motywujący do podjęcia decyzji o zmianie pracy. Wszystkie czynniki wywołujące chęć podjęcia nowego wyzwania zawodowego są dobre. Zdarza się, że osoby decydują się niższe wynagrodzenie w zamian za osiągnięcie spełniania zawodowego. Co więcej często poszukiwane są stanowiska pracy, które pozwalają na zdobycie większej elastyczności zawodowej, wykonywanie ciekawszego zajęcia, budowanie efektywniejszego stylu zarządzania, a także otrzymanie atrakcyjniejszych perspektyw rozwoju.

Warunkiem osiągnięcia sukcesu jest podjęcie zmian gwarantujących zwiększenie satysfakcji pracownika. Jest to możliwe poprzez wybór miejsca pracy zgodnego z naturalnymi cechami osobowości, a także dopasowanie właściwej atmosfery, ustalenie stałych lub elastycznych godzin pracy oraz odpowiednie docenienie efektywności i zasług pracownika.

Znalezienie pracy idealnej

Każda osoba jest inna i posiada własne perspektywy rozwoju. W związku z tym niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej ścieżki pracy i dobre zastanowienie się nad przyszłością zawodową.

Kluczem do sukcesu jest znalezienie stanowiska pracy powiązanego z naszymi upodobaniami. Szukając zatrudnienia powinniśmy zastanowić się jaki jest nasz stosunek do pracy z ludźmi, podejmowania działań w grupie, prowadzenie samodzielnego stanowiska, wytyczania nowych szlaków, dążenia do celu, dbałości o szczegóły, pracy w ruchu oraz zmieniających się okoliczności. Ocena tych wszystkich elementów pozwala na znalezienie idealnej pracy, dzięki której osiągniemy równowagę, rozwiniemy nasze mocne strony, zdobędziemy odpowiednie wynagrodzenia i znajdować się będziemy w miejscu, gdzie panuje atmosfera wzajemnego szacunku.
Data publikacji: 30.01.2016

Studia kierunki

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Uczelnie z akustyką w Poznaniu

Interesuje Cię akustyka i tematyka związana z szeroko rozumianym dźwiękiem? Masz dobry słuch, a w szkole średniej lubiłeś fizykę? Być może studia na kierunku akustyka będą dla Ciebie interesującą propozycją! Sprawdź już dzisiaj, które uczelnie w Poznaniu kształcą w tym zakresie!

więcej

Uczelnie z MISH w Warszawie

Uczelnie z MISH w Warszawie

Masz szerokie zainteresowania humanistyczne? Trudno Ci się zdecydować na konkretny kierunek studiów? Być może zainteresuje Cię oferta Indywidualne Studiów Międzyobszarowych w obszarach nauk humanistycznych i nauk społecznych, które powszechnie znane są jako MISH? Sprawdź, które uczelnie w Warszawie prowadzą takie studia!

więcej

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Uczelnie z kierunkiem dyplomacja europejska we Wrocławiu

Jeśli interesuje Cię tematyka dyplomacji europejskiej, rozważ podjęcie studiów na kierunku, który jest jej poświęcony. Sprawdź, jak przebiega rekrutacja i które uczelnie we Wrocławiu prowadzą takie studia!

więcej

Napisz Własny komentarz

Nick:

Komentarz:

 

 

Praca dla studentów - Inne artykuły

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Rozmowa kwalifikacyjna – o tym musisz pamiętać!

Zbliża się wyznaczony termin rozmowy rekrutacyjnej, a Ty wciąż nie podjąłeś żadnych działań? Czas rozpocząć przygotowania! Zdobycie wymarzonej pracy wymaga zaangażowania i wykonywania przemyślanych kroków. O czym należy ...

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Strach ma wielkie oczy, czyli jak pokonać stres

Z badania GFK wynika, że stres jest zjawiskiem powszednim – odczuwa go niemal 98 proc. Polaków. Co trzeci respondent doświadcza go najczęściej w pracy lub w szkole. Kto z nas nie pamięta stresu towarzyszącego nam podczas ...

Studia to początek kariery

Studia to początek kariery

Z danych Pracuj.pl wynika, że 8 na 10 studentów odbywa w trakcie studiów praktyki lub staże, a ponad połowa pracuje zawodowo1. Młodzi ludzie starają się efektywniej wykorzystać czas studiów, nie tylko podczas roku akademick ...

Nieustraszony kandydat vs. pracodawcy doskonali

Czy pierwsza praca musi być stresująca? Czy są pracownicy idealni? Czy pracodawca może być Twoim mentorem? Czym jest system Total Quality

Sposoby na zwiększenie efektywności pracy

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez amerykańskich naukowców, przeznaczenie kilkunastu minut w ciągu dnia na sen może mieć cudowne

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA I i II STOPNIA

Europeistyka

Europeistyka

Interdyscyplinarny i ciekawy program studiów, możliwość praktyk oraz staży w strukturach Unii Europejskiej – europeistyka przygotowuje do interesującej pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Kogo? – Otwarte na świat, zainteresowane europejską polityką, gospodarką i kulturą osoby.

więcej

Ratownictwo medyczne

Ratownictwo medyczne

Studia licencjackie z zakresu ratownictwa medycznego to jeden ze sposobów na uzyskanie ...

więcej

Archeologia

Archeologia

Archeologia to studia dla prawdziwych pasjonatów. Praca archeologa ma w rzeczywistości ...

więcej

Administracja

Administracja

Rozważasz podjęcie studiów na administracji? Jeśli tak, to przeczytaj o tym, jak ...

więcej

KIERUNKI STUDIÓW - STUDIA PODYPLOMOWE

Informatyka

Informatyka

W odpowiedzi na wymagania stawiane przez pracodawców rozwijamy swoje umiejętności z zakresu rozmaitych dziedzin – jedną z nich jest informatyka. Wydaje Ci się, że wiesz wszystko o komputerach? Okazuje się, że możesz wiedzieć o wiele więcej!

więcej

Politologia

Politologia

Studia podyplomowe na kierunku politologia stanowią cenne uzupełnienie wiedzy o ...

więcej

Marketing internetowy

Marketing internetowy

Marketing internetowy, inaczej e-marketing, staje się jedną z najbardziej popularnych ...

więcej

Analityk giełdowy

Analityk giełdowy

Studia podyplomowe dla analityków giełdowych przeznaczone są dla osób, które planują ...

więcej

kierunki studiów – artykuły

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies.

Zamknij